X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

اگر تا بحال سری به فولدر Windows خود زده باشید حتماً تعداد زیاد فایل با پسوند DLL را مشاهده کرده اید ، البته نه تنها در ویندوز بلکه تقریباً در تمامی برنامه ها اینگونه فایلها بکار رفته اند . DLL مخفف dynamic link library است و یک فایل اجرایی می باشد که شامل مجموعه ای از توابع هست و سایر برنامه های کاربردی هنگام اجرا آنها را فراخوانی می کنند. مزیت فایل های DLL این است که، از آنجا که آنها در حافظه کامپیوتر (RAM) به همراه برنامه اصلی بارگذاری نــمی شوند، فضا در RAM صرفه جویی می شود.

DLL ای وجود دارد که وظیفه ی پرینت کردن نوشته ها را بر عهده دارد ، اما تا زمانی که ما دستور پرینت را به صادر نکنیم چنین DLL ای مورد استفاده قرار نمی گیرد یعنی همانظور که گفته شد در فضای رم کامپیوتر صرفه جویی می شود.

برای مثال در ویندوز

اما ممکن است که به هر دلیلی DLL ای از ویندوز شما خراب و یا حتی مفقود شده باشد ، که در اینصورت مسلماً برنامه هایی که برای اجرا شدن نیازمند همچین DLL می باشند ، با مشکل روبرو خواهند شد.

در این پست ۱۴ سایت گوناگون را معرفی خواهیم کرد که بوسیله ی آنها می توانید دی ال ال (DLL) های مورد نظر خود را جستجو کرده و بعد از یافتن ، آنها را دانلود نموده و مورد استفاده قرار دهید.

برای دیدن سایتها به ادامه مطلب مراجعه کنید.

برای ورود به سایتها بروی عکس مورد نظر هر بخش کلیک کنید.

http://www.windll.com

<!--[if !supportLists]-->1- <!--[endif]-->WinDll : این سایت از جمله سایتهای غنی موجود در زمینه ی فایلهای سیستمی می باشد و نه تنها DLL بلکه از فایلهای سیستمی دیگری همچون INF ، SYS ، OCX ، VXD ، VBX نیز پشتیبانی می کند. فایلهای سیستمی این سایت مربوط به ویندوز می باشد.

http://www.dll-downloads.com

<!--[if !supportLists]-->2- <!--[endif]--> Dll-Downloads: این سایت نیز از جمله سایتهای پر محتوایی هست که دارای دسته بندی مناسبی در زمینه ی پشتیبانی از فایلهای سیستمی DLL ، OCX و DRV می باشد و البته هنوز از ویندوز ویستا پشتیبانی درستی ندارد.

http://www.systemfiles.net

<!--[if !supportLists]-->3- <!--[endif]-->System Files : این سایت همانگونه که از نامش پیداست ازفایلهای سیستمی DLL ، SYS ، VXD و OCX پشتیبانی می کند.

http://www.dynamiclink.nl

<!--[if !supportLists]-->4- <!--[endif]-->Dynamic Link : این سایت نیز پشتیبانی مناسبی از فایلهای سیستمی DLL ، SYS ، VXD ، VBX ، INF و OCX می کند.

سایتهای معرفی شده در زیر تنها از فایل سیستمی DLL پشتیبانی می کنند.

۵ -

http://dllcity.com

6 -

http://www.dlldll.com

7 -

http://www.dlldepo.org

8 -

http://www.afreedll.com

9 -

http://www.dll4you.com

10 -

http://www.dlllab.com

11 -

http://www.dll-files.com

12 -

 

http://www.dlldump.com

8 -p.com/image/dll/dlldownload.gif” alt=” http://www.dll-download.net” width=”285″ height=”63″ />[/caption]

14 -

 

http://www.down-dll.com

10 -

http://www.dlllab.com

11 -

http://www.dll-files.com

12 -85;ا

http://www.dlldump.com

13 -48; ا

 http://www.dll-download.net

http://www.dll-download.net

14 -l” style=”

 http://www.down-dll.com

http://www.down-dll.com

——————————-83;ه ی ویندوز می باشند بنابراین برای ریختن DLL جدید بروی DLL قبلی مجبور خواهید بود تا از حالت Safe Mode ویندوز استفاه کنید.

توجه ۳ : در صورتی که DLL ای از رایانه شما خراب شده بود ، حتماً قبل از ریختن DLL جدید (که آنها را از اینگونه سایتها دریافت کرده اید) یک کپی از DLL خراب داشته باشید تا در صورتی که DLL جدید با ویندوز و یا برنامه سازگار نبود بتوانید از همان DLL قبلی استفاده کنید.

——————————-